Jaakko Ikonen jatkaa Warkaus-seura ry:n puheenjohtajana

Spread the love

Syyskokouksessaan kotiseutuyhdistys Warkaus-seura ry on valinnut yksimielisesti yhdistyksen hallituksen puheenjohtajaksi Jaakko Ikosen. Hallitukseen tulivat valituiksi Asta Olli, Eino Piippo, Susanna Tikkanen, Anni Virnes, Risto Ahvenainen ja Harri Koivistoinen. Uutena jäsenenä hallitukseen valittiin Minna Leppänen. Lauri Andersin jäi omasta aloitteestaan pois hallitustyöskentelystä kiittäen Warkaus-seuraa pitkäaikaisesta ja hyvästä yhteistyöstä.

Syyskokous vahvisti yhdistyksen jäsenmaksuksi 15 euroa henkilöjäseneltä. Kannatusjäsenmaksuksi yhteisöjäseneltä päätettiin 50 euroa. Yhdistyksen tilintarkastajaksi kokous valitsi Jarmo Hirvosen, HTM ja varatilintarkastajaksi Mervi Markkasen, KHT. Yhdistyksen toimintasuunnitelma vuodelle 2019 ja talousarvio vuodelle 2019 hyväksyttiin kokouksessa yksimielisesti.

Jätä kommentti